FAQ - Minoxidil

Na co se používají výrobky obsahující minoxidil?

Přípravky s minoxidilem jsou klinicky ověřené léky bez předpisu na podporu růstu a obnovy vlasů u mužů a žen.

Jak fungují léčiva s minoxidilem?

Při dědičném vypadávání vlasů způsobuje kombinace faktorů jako dědičnost, hormony a věk postupné zmenšování nebo miniaturizaci některých folikulů pokožky hlavy. To způsobuje zkrácení cyklu růstu vlasů. Postupem času, kdy se fáze aktivního růstu vlasů zkracuje, fáze odpočinku se prodlužuje. Nakonec se může růst vlasů zastavit úplně. Mechanismus účinku minoxidilu působí částečným zvětšením vlasových folikulů a obrácením procesu miniaturizace. Zvětšováním miniaturizovaných folikulů se prodlužuje růstová fáze vlasového cyklu, čímž se vlasy stávají delší a silnější. S několika folikuly v růstové fázi současně, je možné vidět lepší pokrytí pokožky hlavy.

Jaký je rozdíl mezi formou tekutou a pěnovou?

Obě formy obsahují 5% účinné látky minoxidil, s jediným rozdílem že pěna se jednodušeji aplikuje na pokožku hlavy a je velmi snadno vstřebatelná.

Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky produktů obsahujících minoxidil?

Někteří lidé mohou pociťovat suchou, svědící pokožku hlavy a podráždění (častěji u roztoku jako u pěny). Pokud se při používání produktů obsahujících minoxidil objeví nežádoucí chloupky na obličeji, obvykle zmizí, když se používání přípravku přeruší.

Existují nějaké léky, které se mohou vzájemně ovlivňovat při používání produktů obsahujících minoxidil?

Podle našich vědomostí v současnosti neexistují žádné známé léky které mají interakci spojenou s léky podávanými orálně a používáním výrobků obsahujících minoxidil. Výrobky s minoxidilem nesmíte používat, pokud používáte jiné lokální léky na pokožku hlavy.

Jaká je doba použitelnosti produktů s minoxidilem pro muže?

Doba použitelnosti roztoku je 3 roky a pěny 2 roky.

Jak rychle mohu očekávat výsledky?

Výsledky se mohou projevovat již po 2 měsících ale garantována účinnost je nejméně od 4 měsíců. Vaše výsledky a úspěch mohou záviset na správné aplikace a dávkování: nezapomeňte aplikovat pěnu s minoxidilem dvakrát denně, každý den, přímo na pokožku hlavy. Pokud po 4 měsících nevidíte žádné výsledky, poraďte se se svým lékařem.

Existuje způsob jak zjistit, že výrobky s látkou minoxidil fungují?

Existuje několik příznaků, které vám dávají najevo, že výrobky s minoxidilem účinkují na Vašich vlasových folikulech. Například během prvních několika týdnů užívání může dojít k dočasnému zvýšení úbytku vlasů. Toto je dobré znamení a znamená, že nový růstový cyklus začíná a starší chloupky, které jste ztratili, dělají cestu novým zdravým. Nakonec se objeví růst nových. To je povzbuzující a znamená, že výrobky s minoxidilem ve skutečnosti stimulují opětovný růst a zvrátí postup vypadávání vlasů. Nezapomeňte, že ne každý reaguje na tyto produkty individuálně a výsledky se budou lišit. Pokud vypadávání vlasů přetrvává i po 2 týdnech, přestaňte výrobek používat a poraďte se s lékařem.

Právě jsem začal používat produkty obsahující Minoxidil a všiml jsem si, že moje ztráta vlasů se zvýšila. Je to typické?

Tyto produkty stimulují vlasové folikuly, aby přešli z fáze klidu do fáze růstu. Proto není neobvyklé pozorovat dočasné zvýšení vypadávání během prvních 2 týdnů pomocí těchto přípravků. Vyskytuje se to u některých lidí, protože nové vlasy vytlačují starší chloupky, kdy se vlasový folikul posouvá do růstové fáze. Je to srovnatelné ke ztrátě dětských zubů, kdy je třeba vytvořit prostor pro dospělé zuby. Toto zvýšení vypadávání je pouze dočasné a mělo by ustoupit během několika týdnů s pokračující léčbou. Upozorňujeme, že pokud zvýšené vylučování trvá déle než 2 týdny, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste vyloučili další možné zdravotní problémy.

Co mohu očekávat od nanovo narastúcich vlasů, jak budou vypadat?

Produkty Kirkland a Rogaine napomáhají růstu vlasů, které jsou zdravější a silnější. Ačkoli nejdřívější růst vlasů, který vidíte, může být měkký a mdlý, další léčba vytváří nové vlasy se stejnou konzistencí než ostatní vlasy na pokožce hlavy.

Jak dlouho mám pokračovat v používání produktů obsahujících minoxidil?

Dědičná ztráta vlasů je celoživotní stav, který vyžaduje nepřetržité používání produktů obsahujících minoxidil. Udělejte z něj součást každodenní rutiny - stejně jako čištění zubů. Aplikujte přímo na pokožku hlavy - dvakrát denně, každý den.

Co se stane, pokud přestanu používat produkty s minoxidilem?

Na udržení opětovného růstu vlasů je třeba další používání produktů s minoxidilem. Pokud je přestanete používat, normální proces vypadávání vlasů začne znovu. Pravděpodobně ztratíte své nově narostlé vlasy do 3 až 4 měsíce a budete vypadat tak, jak jste vypadaly před použitím těchto produktů. Takže budete chtít, aby se produkty Rogaine nebo Kirkland staly součástí vaší každodenní rutiny.

Jak dlouho mohu používat produkty obsahující minoxidil?

Klinické studie nepřesáhly 48 týdnů. Neexistují však žádné omezení, jak dlouho můžete používat produkty Rogaine či Kirkland. Nepřetržité používání je nezbytné pro zvýšení a udržení opětovného růstu vlasů, nebo opětovné zastavení vypadávání vlasů.

Mohu při používání produktů s minoxidilem stále používat své běžné pomůcky na styling, například lak na vlasy nebo gel?

Při používání produktů Rogaine nebo Kirkland se můžete řídit běžným postupem péče o vlasy. Nejprve byste však měli aplikovat produkt s minoxidilem a počkat na jeho vyschnutí před použitím přípravků na styling.

Jaký typ šamponu mám používat?

Při používání produktů s minoxidilem můžete pokračovat se svou běžnou péčí o vlasy. Pokud je však pokožka hlavy suchá a šupinatá nebo jsou vlasy nadměrně mastné, doporučujeme použít jemný nebo šampon určený na tyto problémy.